Умань. Лихі 90-ті

Секрети замкненої шухляди 

 

Вартість книги – тверда палітурка  420 грн

Вартість книги – м'яка палітурка  350 грн

 

Поява цієї книжки – спроба зазирнути до уманської шухляди, що була міцно зачинена впродовж буремних 90-х років минулого століття. За той час у ній накопичилися факти і дати, справи й історії, пов’язані з цілим десятиліттям.

Пам’ять причетних дозволила віднайти загублений ключ від секретної шухляди і прилучитися до сторінок історії, яких не вирвеш із життя нашого міста.

Перевидання «Секретів…» зумовлене цікавістю багатьох людей, і не лише уманців, до тогочасних подій, забарвлених у суворі кольори жорсткого криміналу.

 


 

Спалах гніву народного

(факсимільне видання)

Храбан Г. Ю.

 

Вартість книги – м'яка палітурка  165 грн

  

 На основі документальних джерел автор дає найповніший і найдостовірніший на сьогодні опис селянського повстання на Право-бережній Україні в 1768 - 1769 р.р. під проводом Максима Залізняка та його соратників, уточнює або спростовує ряд установлених оцінок, пропонує свої висновки.

 Книга вийшла друком завдяки матеріальній підтримці співробітника ДІАЗ "Стара Умань" Блажчука Станіслава Михайловича, який нині виконує свій громадянський обов'язок в лавах Збройних Сил України.


Щоденники Петра Федоровича

Курінного

(врятований та збережений літопис Умані початку ХХ століття)

 

Вартість книги – тверда палітурка  480 грн

 

 

Спільно з Ю. Торгалом та В. Устиновою ми випустили у світ врятований, збережений та перекладений УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮ літопис Умані початку XX століття.  Щоденники Петра Федоровича Курінного - персональна історія однієї людини, яка відкриває життя містечка Умань з іншого ракурсу – з середини. Це описи подій і роздуми глибоко інтелегентної людини, які, ми впевнені, змінять Ваші погляди на певні історичні події тих часів. Вкінці книги упорядник систематизував та описав більше 1000 уманчан, що згадуються в щоденниках, серед яких, ймовірно, є знайомі прізвища.


Історія Умані: міфи і дійсність в  документах

 

Владислава Давидюка

 

Дослідник узагальнив відомості про підземні ходи, які збуджують уяву і міфологізуються не одне десятиліття. 

У систематизованому вигляді представлені спостереження багатьох очевидців утворених проваль, перші спроби їх досліджень та власні дослідження автора книги. Як і передбачає В. Давидюк, матеріал про обвали, льохи, підземелля не буде обійдений читацькою увагою в силу того, що у зв’язку з кількаразовим знищенням нашого міста ми не маємо джерельної бази для відтворення давньої історії Умані. Тому історія підземних ходів продовжує залишатись утаємниченою сторінкою, а відтак, як і усе маловідоме, викликає посилений інтерес.

 

Вартість - м'яка палітурка 250 грн

Вартість - тверда палітурка 300 грн

                


Умань і Уманщина в київських газетах  XIX ст. ("Заря", "Жизнь и искусство")

(Випуск 1)

 

Вартість книги – тверда палітурка 270 грн

 

                          м'яка палітурка 220 грн 

 

У книзі зібрані газетні публікації Київських газет про події, що відбувалися у м. Умань та повіті в XIX столітті.

 

«Умань принадлежитъ къ лучшимъ городамъ нашей кіевской губерніи. Онъ отличается чрезвычайно красивымъ местопо-ложеніемъ, торговлею, промышленностью, обиліемъ учебныхъ заведений (училище садоводства и земледелія, двухклассное городское, четырехклассное духовное, еврейское). Въ торговомъ отношеніи Умань уступитъ разве только Бердичеву и Белой Церкви, а промышленностью превзойдетъ эти торговые пункты. Наконецъ, онъ богатъ историческими воспоминаніями».

 

 


Умань та Уманщина в київській газеті «Киевлянин»

(Випуск 2)

 

Укладач В.М. Давидюк

 

У книзі зібрані газетні публікації газети «Киевлянин» про події, що відбувалися в м. Умань та повіті на початку XX століття.

 

Вартість - тверда палітурка 480 грн (тверде переплетення, 598 сторінок)


Умань та Уманщина в київських газетах

"Труд" та "Кіевское слово"

(Випуск 3)

 

Укладач В.М. Давидюк

 

У книзі зібрані газетні публікації газет «Труд» та "Кіевское слово" про події, що відбувалися в м. Умань та повіті в кінці XІX століття та на початку XX століття.

 

Вартість - тверда палітурка 420 грн 


Умань та Уманщина в київських газетах

"Громадська думка" 

"Рада", "Нова Рада", "Промінь"

 

(Випуск 4)

 

Укладач В.М. Давидюк

 

У книзі зібрані газетні публікації з газет «Громадська думка», 

«Рада», «Нова Рада», «Промінь»  про події, що відбувалися в м. Умань та повіті на початку XX століття.

 

Вартість у твердій палітурці - 420 грн 


Кіевская старина

Упорядник: В. М. Давидюк

Вартість 1 тому: тверда палітурка - 470 грн

              м'яка палітурка -  420 грн

Вартість 2 тому: тверда палітурка - 445 грн

               м'яка палітурка -  395 грн

Видання статей із "Киевской старины" - важливий крок до глибокого дослідження історії міста в період Коліївщини та гайдамацького руху. Адже сьогодні ще залишається дуже багато спірних питань, на яких жоден історик чи дослідник не можуть дати однозначної відповіді. Статті подані без змін, зі збереженням мовного стилю того часу. Двотомник стане цікавим не лише для істориків і краєзнавців, а й для жителів та гостей міста.

 

 

 


Н. В. Суровцова - спогади про навчання в Уманській жіночій гімназії

 

Упорядник: В. М. Давидюк

Вартість:  40 грн

         

В брошурі пропонується ознайомитися зі спогадами відомої письменниці, громадсько-політичної діячки, журналіста, автора мемуарів Надії Віталіївни Суровцової про навчання в Уманській жіночій гімназії протягом 1906-1912 років.

 

 

 


Умань. Софіївка (історичний опис)

Кващенко В.

За редакції: П. Ямчука

Вартість:  100 грн

              

Цей нарис присвячено історії міста Умань та його головній пам'ятці - дендрологічному парку "Софіївка". Автор описав історичні події на території Уманщини, окрему увагу приділив гайдамацькому руху та його впливу на регіон. Нарис містить відомості про формування дендрологічного парку. Матеріал було доповнено фотогравюрами, перекладено та вперше видано українською мовою.

 

 

 


Подорож вулицями старої Умані

 

Давидюк В.

 

І знову гарний подарунок для уманчан - книга Владислава Давидюка "Подорож вулицями старої Умані". Ця книга завершальна у дослідженні центральних вулиць нашого міста. 

 

Вартість - тверда палітурка 450 грн

                 м'яка палітурка 390 грн


"Уманская Мужская Гимназия"

 

Д. П. Янковскій

 

Пропонуємо Вашій увазі історичний нарис про місто Умань та брошуру з історії Уманської чоловічої гімназії. 

У брошурі автор детально описує історію заснування навчального закладу та будівництво споруди для чоловічої гімназії.

Видання буде корисним всім, кого цікавить наше місто та його історія.

 

Вартість - м'яка палітурка 70 грн


Адресъ-календарь на 1904 годъ

Упорядник: В. М. Давидюк

Вартість: 150 грн

«Адресъ-календарь на 1904 годъ» - репритне видання, що було надруковано як продовження серії факсимільних видань приурочених 400-річчю найдавнішої писемної згадки про м. Умань. Це унікальне видання було знайдено як  фотокопії  у фондах Уманського краєзнавчого музею і було перевидано з метою популяризації історії рідного міста. Унікальним у календарі є те, що до інформації про кожну установу чи заклад додається інформація про працівників, а саме їх особисті дані. Це дає змогу корінним уманчанам знайти на сторінках книги інформацію про своїх предків.


Календарь справочник 1914 

Календарь-справочник 1914-1915 

 

Упорядник: В. М. Давидюк

 

Вартість:  Календарь справочник 1914 -  200 грн

              Календарь-справочник 1914-1915 - 220 грн

 

До 400-ї річниці найдавнішої писемної згадки про м. Умань В. М. Давидюк продовжив видавати факсимільні видання календарів початку ХХ століття.

Напередодні знаменної дати для нашого міста ви маєте можливість ознайомитися ще з двома унікальними календарями початку ХХ століття: «Календарь-Справочник г. Умани и его окрестностей на 1914 год» та «Краткий Календарь-Справочник г. Умани и его окрестностей на 1914-1915 г.г.». Гортаючи ці календарі, читач, детальніше пізнаєш історію рідного міста, краю. Це одні із перших відомих документів, у яких за алфавітом подаються прізвища домовласників міста початку ХХ століття.

Календарі дають повне уявлення про адміністративні, торгівельні та промислові установи міста, про наявність фабрик та заводів у 1914-1915 роках, кількість навчальних закладів, різноманітність релігійних конфесій Умані того часу та їх місце знаходження. Крім інформації про м. Умань, в календарях ви знайдете багато цікавих відомостей стосовно уманського повіту.

 

Календарі приваблюють своєю ілюстративністю. З першої сторінки в очі кидається велика кількість рекламних оголошень. Вони не просто доповнюють текст книг, а є окремою частиною джерельної бази дослідників. Календарі публікуються мовою оригіналу із збереженням стилю викладу і всіх мовних особливостей часу їх видання.


Із історії міста Умані. 1904 рік.

Перше видання Адрес-календаря міста в сучасному правописі з коментарями

 

Рюмік В. М., Шабанов К. Є.

 

Вартість: тверда палітурка - 250 грн

              мяка палітурка - 200 грн

 

 

Для читачів знайомство з книгою дозволить розширити кругозір,ближче познайомитись з історичним минулим міста Умані, перша згадка про яке припадає на 1616 рік. Видання присвячене святкуванню чотирьохсот річниці цієї дати.

 

 


Настольно-справочная книга-календарь на 1911 годъ

Упорядник: В. М. Давидюк

Вартість: А5 формату - 265 грн

              

Видання «Настольно-справочная книга-календарь на 1911 годъ» - репритне видання, що дає змогу детально зрозуміти історію побуту та життя рідного міста у 1911 році. Як пише сам видавець, ціллю книги було дати жителям міста та околиць певні свідчення та довідку про місту. Книга містить цікавий тодішній погляд на історію становлення міста. На сторінках видання ви можете знайти інформацію про корінних жителів міста того часу.


Умань та уманчани очима П. Ф. Курінного ( за 1919 р.)

 

за ред. Торгало Ю. В.

 

Продовження серії книг, що видані за щоденниками Петра Федоровича Курінного - відомого в місті Умань адвоката, громадсього діяча та справжнього патріота. Щоденник №22, що увійшов до книги дасть можливість всім, хто цікавиться історією Умані, віркрити ще одну, невідому сторінку з історії рідного міста.

 

                                                                                                                             Вартість - м'яка палітурка 130 грн

                


Умань та уманчани очима П. Ф. Курінного 

За ред. Ю. В. Торгала

Вартість: 1 частина - 265 грн

              2 частина - 320 грн

Книги «Умань та уманчани очима П. Ф. Курінного»  - це щоденникові записи відомого громадського діяча Петра Федоровича Курінного, свідомого українського патріота з гуманістичними поглядами. Як спостережливий свідок багатьох подій, він залишив унікальний документ – щоденник, який містить найрізноманітніші свідчення з життя міста першої третини XX ст. Щоденники видані в двох частинах, перша за 1898-1917 рр., друга - 1918-1929 рр. Видання дасть можливість всім, хто цікавиться історією Умані, відкрити ще одну, невідому сторінку з історії рідного міста.


Петро Петрович Курінний (краєзнавці Уманщини)

Автор: Ю. В. Торгало

Вартість: 110 грн

В книзі «Петро Петрович Курінний (краєзнавці Уманщини)» вперше надано унікальні матеріали про відому людину, яка присвятила все своє життя науці. Його діяльність – це ціла епоха в історії української культури та науки. Будучи емігрантом, своєю діяльністю він прямо чи опосередковано впливав на формування єдиної української нації, яка мала стати основою для незалежної соборної України.

 

 

 


Історія уманських вулиць

Автор: В. М. Давидюк

Вартість: 1 випуск - 276 грн (тверда палітурка)

                               216 грн (м'яка палітурка)

              2 випуск288 грн (тверда палітурка)

                               228 грн (м'яка палітурка)

              3 випуск336 грн (тверда палітурка)

                               276 грн (м'яка палітурка)

Серія книг «Історія уманських вулиць» автора В. Давидюка видана в трьох томах і приурочена до 400-річчя першої письмової згадки про Умань.  Це серія досліджень історії вулиць, провулків, майданів міста. На основі широкої джерельної бази зроблена спроба «реконструювати» вигляд головних артерій міста кінця XIX – початку XX ст. В першому випуску описані вулиця Жовтневої революції та площа Леніна, в другому – вулиці Коломенська, Леніна та Піонтковського, в третьому випуску – вулиці Радянська, Садова та Рафаїла Чорного. Серія рекомендована  для істориків, краєзнавців, екскурсоводів, студентів, учнів та всіх, кого цікавить наше місто та його історія.

 


"Треба слово сказати, заповітне, єдине..."

Діденко О. П.

Вартість:  60 грн

 

 Видання містить вірші з двох попередніх збірок Ольги Петрівни Діденко: «Війна і мир» та «І угорі завжди зоря була...». Збірка поділена на 7 тематичних розділів – 7 тематичних ліній поезії Ольги Петрівни. Завершає її фотоісторія життя автора, що містить прижиттєві фото, які нам люб’язно надала внучка Ольги Петрівни – Скуратовська Ольга Віталіївна.

 Збірка розрахована на широке коло читачів - шанувальників поезії, митців, істориків та всіх, хто цікавиться поезією рідного краю. 


Історія футболу Уманщини

 

Соболенко І.

 

Вартість 1 том: 

тверда палітурка - 220 грн

м’яка обкладинка - 160 грн 

               2 том:

м’яка обкладинка- 180 грн 

 

Книга унікальна за своїм змістом та становить як історичну, 

так і культурну цінність. Саме завдяки таким виданням має розвиватись футбольна культура населення, формуватися правильна свідомість підростаючого покоління.


Историческій очеркъ Умани и

Царицына сада (Софiевки)

Автор: В. Кващенко

Вартість: 95 грн

Цей нарис присвячено історії міста Умань та його головній пам'ятці – дендрологічному парку «Софіївка». Автор описав історичні події на території Уманщини, окрему увагу приділив гайдамацькому руху та його впливу на регіон. Нарис містить відомості про формування дендрологічного парку.

 Матеріал доповнено фотогравюрами.

 

Уперше видання вийшло друком у Києві в 1895 році.


Між Сціллою і Харибдою

 

Мордовцев Д. А.

 

Вартість: 105 грн

 

Новела про життя уманчан в період Гайдамаччини (XVIII ст.)

Тиха й тепла весняна ніч огортає Умань. Щось неймовірно чарівне вчувається у вечірньому повітрі: у звуках, у тінях, у нечітких обрисах, у таємничій далі горизонту. Звідкись, із цієї  казкової далечини, линуть потоки весняного життя природи – хвилі звуків, ціле море мелодій. У темному вечірньому небі одна за одною спалахують зорі – їх усе більше й більше, і від їхнього загадкового блиску стає все яскравіше...


Исторический вестник

Вартість: 26 грн

Хочемо представити вам нове видання із серії історичних репритних видань про дендрологічний парк "Софіївка".

Цей нарис вже має власну історію. Адже надрукований ще в 1899 році в історико-літературному журналі "Исторический вестник".

нарис містить факти з біографії Софії Потоцької, переважно про її особисте та світське життя. автор описує її зв'язки з відомими чоловіками та розкриває своєрідні стосунки з Потоцьким. Також у нарисі є дані, проте небагато, про будівництво саду "Софіївка". Наприкінці автор подає спогади про Софію Потоцьку як про "благодетельницу" та про її похорон.

Матеріал представлений без змін, зі збереженням мовного стилю того часу. Ми сподіваємося, що він справить на вас таке ж незабутнє враження, як і на нас, коли ми вперше читали його.

 


Уманська різня

Вартість: 30 грн

Книга містить документальні дані з єврейських архівів та допитів гайдамаків.


Книга  пам’яті  шталагу 349 (Умань)

Вартість: 150 грн

Книга  пам’яті  шталагу 349 (Умань)  складається  з  краєзнавчого дослідження «Забуттю  не  підлягає»  про  долю  бранців  німецького табору для радянських військовополонених, що  знаходився  з серпня 1941 по жовтень 1943 року у місті Умань Київської (нині Черкаської) області;  списків полонених, які  загинули в лазареті №3 та безпосередньо у таборі, робочій зоні; систематизованих даних про смертність бранців; документів, фотографій.


Згадаємо поіменно...

Вартість: 150 грн

«Згадаємо поіменно...» - історико – меморіальний нарис про найважливіші події на Уманщині під час Уманської оборонної операції (липень-серпень 1941 року), Умансько - Ботошанської операції (березень-квітень 1944 року), долі бранців німецького табору для радянських військовополонених – шталагу 349 (серпень 1941 – березень 1944 років), більш відомого як «Уманська яма», дослідження краєзнавців про братські військові поховання в місті Умані періоду Другої світової війни та списки загиблих червоноармійців, які знайшли свій останній земний прихисток на території міста Умань Черкаської області. Видання – це шана пам’яті воїнам, які віддали своє життя в ім’я Великої Перемоги над нацизмом.


 

 

"Так мы жили"

Ирина Франтишева

Вартість: 170 грн

"У каждого человека есть своя миссия на Земле или предназначение - то, что он умеет хорошо делать, его применение себя в мире. Просто этот вклад может быть либо очень большим, либо очень маленьким. Часто жизнь человеку может быть дана лишь для того, чтобы он сделал какую-то мелочь, а потом исчез, уступив месту другому человеку или событию. Предназначение есть у каждого, но не у каждого оно глобально и велико. В этом мире мы все разные, отличаемся один от другого. Одни люди горят в жизни как факел, согревая других. Другие не горят, а лишь тлеют, как лучина, чадят долгие годы. Так и я подумала, а может быть, суждено мне было так прожить жизнь, чтобы описать ее в этих мемуарах.

Портрет любого времени составляется из деталей, и потому я довольно подробно буду описывать отдельные эпизоды и события истекших лет..."

И. Франтишева