Будинок на розі вулиць Незалежності та Небесної Сотні побудований на початку ХХ ст. Він займає визначне місце у формуванні центральної площі міста.  Ім'я архітектора невідоме.

Будинок належав купцю другої гільдії Вольку Іосіфовичу Файнштейну, його родина була відомою в місті. Вони займалися благочинністю та меценацтвом. В переписі населення 1897 року В. І. Файнштейн згадується, як власник хутряних мануфактур.

У будівлі знаходилися : на 1-му поверсі аптека Григорія Горацієвича  Герценштейна, аптечний склад Соломона Іосіфовича Хомського, а згодом аптечний склад Г. М. Вейнерова; поряд спочатку була перукарня, пізніше – «Американский Писче-Бумажный галантерейный магазин» І. Штенберга, по сусідству був гастрономічний магазин із продажу вин. Із 1909 року тут знаходився «Салон корсетов», власником якого був М. С. Магазінник. Салон випускав різноманітні фасони корсетів, бандажів та спиноутримувачів.

В газеті Уманський листок (1904 р.) розміщено рекламну статтю про аптечний магазин Вейнерова, який пропонує великий вибір косметики та парфюмерії, різноманітні аптечні товари, солі для ван. 

Ціни пропонувались як в роздріб,

так і оптом. 

Під час обстеження підземель, які виходять з підвалу будинку Файнштейна було знайдено 

багато різних аптекарських речей,

пляшечок для ліків, а також залишки таблеток та настоянок.

Унікальними є пляшечки з підписами власників аптек.

До 1920 року на другому поверсі був готель «Ново-Європейський». У готелі також діяла контора А. Бронштейна з прийому замовлень на виготовлення виробів з «фото-емалі». 

До 1919 року під готелем знаходився тютюновий магазин Трателя Теплицького.

У газеті Голос Умані (1914 р.) розміщувалась реклама закладу, а також цікавий прейскурант з цінами на табак, гільзи та папіроси.

Акційні ціни зазначені у зв'язку з святами.

При готелі "Ново-Європейський" був ресторан, утримувачем якого, у 1916 році, був Н. Деркач. Цей власник, незважаючи на заборону продажу спиртних напоїв, продовжував збувати їх своїм клієнтам. 27 травня 1916 року його заарештували і ув'язнили згідно вимог військового часу.

У газеті Свободный голос (19 вересня 1918 р.)  розміщено оголошення, що в ресторані при готелі «Ново-Європейський» була реставрація і тепер під час обіду та вечері грає струминний оркестр Жадана (автора відомого аргентинського танго «Твої очі»).

У березні 1919 року в місто ввійшли 7-й та 8-й полки 2-ї Української радянської дивізії. Був створений Уманський військово-революційний комітет, який знаходився у цій будівлі. У 20 – 40-і роки на першому поверсі будівлі знаходилися держав­ні установи. 

До певного періоду будинок був П-подібним. Підтвердженням цьому є документальний фільм О. Довженка «Освобождение Правобережной Украины». На документальних кадрах є епізод звільнення Умані від нацистів у березні 1944 року. На кінокадрах, зроблених із літака, який пролітав над вулицею Радянською (нині – вул. Небесної сотні), видно частину будівлі, якої сьогодні вже немає.

Колишній готель сьогодні двоповерхова, мурована з цегли споруда з підвалами, на кам'яному фундаменті. Частина будівлі, розміщена на вулиці Незалежності має два поверхи, на першому поверсі є проїзд у вигляді арки. На рівні другого поверху два балкони. Друга частина будівлі, розміщена на вулиці Небесної сотні, має два поверхи з мезоніном, на рівні другого поверху – два балкони. Центральний вугол будівлі, що виходить на площу Соборності на рівні другого поверху має балкон, який підтримують два атланти. Карнизи над вікнами прикрашені рельєфним геометричним та рослинним орнаментом. У простінках та над вікнами будівля прикрашена рослинним, геометричним, тваринним орнаментом та орнаментом за мотивами старогрецької та староримської  міфологій. У мезоніні вікна прорізані в даху. Центральний вугол, що виходить на вулицю Незалежності прикрашений декоративними баштами.

Нині у цьому будинку знаходиться видавничо-поліграфічний ценр «ВІЗАВІ», який вперше віднайшов таємниці будинку Файнштейна. Відкрито першу, постійно діючу, безкоштовну виставку мініатюрних книг і стародруків, вхід у підземелля та сувенірну крамничку.